Berušky

Vítejte ve třídě Berušky

Třída Berušky zajišťuje vzdělávání dětí zpravidla od 4 do 6 let. Pokud počet dětí, které jsou zařazeny do třídy určené pro děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky převyšuje kapacitu třídy, jsou tyto děti zařazovány právě do třídy Berušky. Většina těchto dětí se již v mateřské škole orientuje. Paní učitelky rozšiřují znalosti a dovednosti dětí získané v předchozí třídě či z rodinného zázemí dětí.
V Beruškách dbáme na prohloubení vztahů mezi dětmi, zobecnění sociálních dovedností, aktivizace nabízených činností a rozvoj dílčích kompetencí. Paní učitelky se svými aktivitami také zaměřují na prodlužování soustředěnosti dětí, vedou je k zodpovědnosti a k samostatnosti. Tuto třídu navštěvují i děti, které zahájí v dalším školním roce povinnou školní docházku, proto paní učitelky dbají i na přípravu do základní školy a individuálně se jim věnují. Zaměřují se na vlastní plánování, organizování řízené činností, hodnocení svých osobních pokroků, samostatné vyjadřování, smysl pro povinnost, soustředění se na hru, práci i učení, rozvoj všech očekávaných klíčových kompetencí.

Učitelky: Kristýna Daslíková, Kateřina Javůrková

telefon do třídy: 792 310 750